বেলৰ উপকাৰিতা আৰু ব্যৱহাৰ- Benefits and Uses Of Bael Fruit In Assamese

Spread the love

বিভিন্ন ভাষাত বেলৰ নাম: Name of bsel in different languages

বেলৰ বটানিকেল নাম Aegle marmelos হয়৷ ই Rutaceae বংশৰ হয়৷  

বেল অন্যান্য ভাষাসমূহত এই নামেৰে পৰিচিত

সংস্কৃতত – বিল্ব, শান্দিল্যা, শৈলুশ, মালুৰ, শ্ৰীফল, কন্তকি, সদাফাল,, গ্ৰন্থিল, গোহৰিতকী, মালুৰ, ত্ৰিশিখ, মহাফল, শৈল্য, গন্ধফল, দুৰাৰুহ, শিবম, সত্যফল, সুনীতিক, সমীৰসাৰ, সত্যধৰ্ম, সীতানন, নীলমল্লিক, পীতফল, সোমহৰিতকী, অচিতান, কন্তক, বাতসাৰ, সত্যকৰ্মা;

হিন্দী– বেল,শ্ৰীফল;

উত্তৰাখণ্ড-বেল (bel);

উৰ্দু-বেল (bel);

কোঙ্কানি-বেল (bel);

ওড়িয়া-বেলো(belo), বেলথাই(belthei);

কান্নাড়া – বেইলপট্টে(bailpatre);

গুজৰাটি-Beli(beli)

তেলেগু-মেৰেদু(maredu),বিলভপান্দু(bilvpandu);

তামিল- বিল্বম(bilvam),

বিল্বপাজম(bilvpajham);

বাংলা-বেল (bel);

নেপালি-বেল (bel);

মাৰাঠি-বেইল(bael), বিলি(bili) বলো(bolo);

Bel fruit in english–ইংলিছ – Bael tree,Bel fruit ,Indian bael,Stone apple, Bengal quince, Wood apple etc.

বেল গছ অতি পুৰনা গছ।  ভাৰতীয় গ্ৰন্থত ইয়াক “দিব্য বৃক্ষ” বুলা হয়। এই গছত লগা পুৰনা হালধীয়া ৰঙৰ ফল, এক বছৰ পিছত পুনৰ সেউজীয়া হৈ যায়। যদি আপুনি ইয়াৰ পাত চিঙি  ৰাখে তেতিয়া দেখিব যে 6 মাহ লৈকে ই অক্ষত হৈ থাকে।  এই গছৰ ছায়া শীতল আৰু অতি স্বাস্থ্যকৰ হয়। বেল গছ মূলৰৃপত ভাৰততে পোৱা যায় ৷ ইয়াৰ লগতে এচিয়াৰ দক্ষিণাঞ্চল, শ্ৰীলঙ্কা, থাইলেন্ড আৰু  অন্যান্য অঞ্চলতো দেখা যায়। 

বেল গছ মধ্যম আকাৰৰ আৰু কাঁটাযুক্ত থাকে।

এই গছৰ উচ্চতা 30 ফুট পৰ্যন্ত বৃদ্ধি পাব পাৰে আৰু ইয়াৰ ফলসমূহৰ মাপ 5 চে.মি – 9 চে.মি হয়। বেলৰ বাহিৰৰ কবচ টান হয় আৰু পকিলে ওপৰৰ বাকলি ঈষৎ হালধীয়া হয়।

বেলত ট্যানিন, কেলচিয়াম, ফচফৰাচ, ফাইবাৰ, প্ৰ’টিন, আয়ৰন জাতীয় দৰকাৰী খনিজ থাকে৷ ইয়াৰ উপৰি ইয়াত প্ৰচুৰ পৰিমাণ ভিটামিন বি আৰু ভিটামিন সি পোৱা যায়। বাস্তৱতে বেল এক ঔষধীয় গছ হয় যি আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত উপকাৰী৷ ইয়াৰ প্ৰতিটো অংশই মানুহৰ দেহৰ বাবে উপকাৰী, ইয়াৰ ফল বা পাত, কাণ্ড, শাখা বা শিপা।

বিভিন্ন ৰোগৰ বাবে বেলৰ উপকাৰীতা আৰু ব্যৱহাৰ

বেলপাতে  প্ৰতিৰোধ ব্যবস্থা শক্তিশালী কৰে Bael Fruit for Boosting Immune System in Assamese – 

গবেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে বেল ফল খালে আপোনাৰ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে আৰু প্ৰতিৰোধ ব্যবস্থা শক্তিশালী কৰি তোলে।  100 গ্ৰাম বীজত 150 কেলৰি থাকে আৰু ইয়াত অনেক পুষ্টি থাকে যি শৰীৰৰ ক্ৰিয়াকলাপসমূহক উন্নত কৰে আৰু বিপাক ক্ৰিয়াক উন্নত কৰে৷ বেল প্ৰটিন সমৃদ্ধ উৎস যি পেশীসমূহৰ বৃদ্ধি কৰে আৰু ক্ষতসমূহৰ দ্ৰুত নিৰাময়ত সহায়তা কৰে।

বেল পাতে চৰ্দি নিৰাময় কৰে- Bel for Sore Throat in Assamese

বেল পাত চৰ্দিৰ বাবে অতি উপকাৰী সেয়ি লাগিলে পুৰনা চৰ্দি হওক বা নতুন (chronic cold)৷ ই শ্বাসযন্ত্ৰৰ সিস্টেমৰ পৰা শ্লেষ্মা বাহিৰ কৰে আৰু স্বাচ্ছন্দ্যেভাৱে শ্বাস লোৱাত সহায়তা কৰে।  এটি ডিঙি বিষৰো  কাৰ্যকৰ চিকিৎসা।

বেল ফলে ৰক্ত ​​পৰিষ্কাৰ কৰে -Bel for blood in Assamese

স্বাস্থ্যকৰ জীৱন যাপনৰ বাবে দেহত পৰিষ্কাৰ ৰক্ত ​​অপৰিহাৰ্য।  গতিকে যদি আপনি ৰক্তত উপস্থিত ক্ষতিকাৰক আৰু বিষাক্ত পদাৰ্থসমূহৰ দ্বাৰা সৃষ্ট ক্ষতি পৰা শৰীৰক ৰক্ষা কৰিব বিচাৰে, তেন্তে 50 গ্ৰাম বেলৰ ৰস গৰম পানী আৰু চেনিৰ বা মৌ মিশ্ৰিত কৰি পান কৰক।  স্কাৰ্ভি চিকিৎসাৰ বাবি ই অতি উপকাৰী।  স্কাৰ্ভি ৰক্তৰ এক ধৰণৰ ৰোগ যি মাৰাত্মক প্ৰমাণ হব পাৰে। ই শৰীৰৰ ভিটামিন সি এৰ অভাবৰ কাৰণে হয়৷ আৰু বেল ভিটামিন সি ৰ প্ৰচুৰ উৎস৷

বেল গছ কানৰ বিষত কাৰ্যকৰ-Bael for Ear Pain in Assamese

বেল গছৰ শিপা (Vine tree root) তিল তেলত মিশ্ৰণ কৰি লওক আৰু গৰম কৰক,  ভালদৰে সিদ্ধ হোৱা পিছত ফিল্টাৰ কৰি তেলখিনি বেলেগ কৰি লওক। কানত দিয়া তেলৰৃপে ইয়াক ঔষধ হিচাবে ব্যবহাৰ কৰক। ইয়াক ব্যৱহাৰৰ লগে লগে আপুনি শীঘ্ৰেই কানৰ বিষৰ পৰা আৰাম পাব৷ 

ডায়বেটিচ ৰোগীৰ বাবে বেলপাতৰ প্ৰতিকাৰ উপকাৰী -Bael Fruit for Diabetes in Assamese

বেল গছত উপস্থিত Feronia gum ফলত ডায়বেটিচ ৰোগীৰ বাবে উপকাৰী কৰি তোলে।  এই উপাদান ডায়বেটিচৰ বিপৰীতে কাম কৰে আৰু চেনিৰ মাত্ৰা আৰু ইনচুলিন উৎপাদন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। 

প্ৰতিদিন ৰাতিপুৱা খালি পেটত 4-5 খিলা বেলৰ পাত চোবাওক।  দীৰ্ঘদিন ধৰি এই ৰুটিন মানি চলিলে ডায়বেটিচ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পৰা যায় ৷ সামান্য পানীত বেলৰ পাত মিহলাই পানীয় তৈয়াৰ কৰি সেৱন কৰক।  এই মিশ্ৰণত এক চিকুট জালুকৰ গুড়ি (freshly ground black pepper) যুক্ত কৰিলে  শৰীৰত আৰু কাৰ্যকৰ প্ৰভাৱ পৰে। 

 ➡ বেল ফলে হজম প্ৰক্ৰিয়া উন্নত কৰে – Bael Fruit for Digestion in Assamese

বেল ফলে  হজমশক্তি উন্নত কৰা লগতে  অন্ত্ৰত বিকশিত ক্ষতিকাৰক কীট পেলু  ধ্বংস কৰে আৰু হজমজনিত সমস্যাসমূহ শৰীৰৰপৰা দূৰে ৰাখে।  Feronia gum নামক উপাদান গছৰ ডাল আৰু কাণ্ডত পোৱা যায়, এন উপাদান ডায়ৰিয়া আৰু আমাশয়ৰ চিকিৎসাত খুব ব্যাপকভাবে ব্যৱহৃত হয়। গতিকে প্ৰতিদিনে বেলৰ ৰস বা ফল খাব যত্ন কৰক৷

বেল হেমোৰয়ডচৰ চিকিৎসাতো ব্যৱহৃত হয়।  ই ৰেচক হিচাবে কাম কৰে আৰু কোষ্ঠকাঠিন্য ৰোধ কৰে। ইয়াৰ উপৰি,বেল এন্টিমাইক্ৰোবিয়াল আৰু এন্টি-প্যাৰাসিটিক বৈশিষ্ট্যসমূহে হজম প্ৰণালীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে এটি ভাল খাদ্য ৷

বেল ফলৰ উপকাৰিতা কিডনীৰ বাবে স্বাস্থ্যকৰ – Bael Good for Kidney Health in Assamese

কিডনীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বেল সৰ্বোত্তম৷ ই শৰীৰৰ পৰা (toxin) বিষাক্ত পদাৰ্থসমূহ আঁতৰাবলৈ কিডনীৰ কাৰ্যপ্ৰনালীক  উদ্দীপিত কৰে আৰু ইয়াৰ লগত সম্পৰ্কিত সমস্যাসমূহ নিৰাময় কৰে।  

এক চামুচ শুকান বেল পাতৰ গুড়ি কুহুমীয়া পানীত মিলাই নিয়মিত ব্যৱহাৰ কৰক৷ ইয়াৰ ব্যৱহাৰৰ ফলত কোনোধৰনৰ কিডনী ৰোগ হব নোৱাৰে। 

বেল পাতে লিভাৰৰ স্বাস্থ্য উন্নতি কৰে-Bael Patra for Liver in Assamese

গবেষণাৰ দ্বাৰা পোৱা গৈছে যে বেল পাত লিভাৰৰ বাবে সুৰক্ষামূলক প্ৰভাৱ আছে৷ লিভাৰৰ ৰোগ সাধাৰণতে সংক্ৰমণৰ কাৰণে হয়।  বেল হৈছে বিটা – কেৰোটিনেৰ এটি ভাল উৎস আৰু থায়ামিন আৰু ৰাইবোফ্লাভিন ভাল পৰিমাণে পোৱা যায়।  এই তিনিটা উপাদান লিভাৰৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ।  বেলৰ আছে এন্টি-ফাঙ্গাল, এন্টি-ব্যাকটেৰিয়াল, এন্টি-মাইক্ৰোবিয়াল আৰু এন্টি-ভাইৰাল বৈশিষ্ট্য যি লিভাৰক সংক্ৰমণ আৰু আঘাতৰ পৰা ৰক্ষা কৰে।

প্ৰতিদিনে বেলৰ ৰস বা ফল খাব যত্ন কৰক৷

বেলৰ গুণাগুণে মেলেৰিয়া পৰা ৰক্ষা কৰে – BelPatra for Malaria in Assamese

বেল গছৰ ডাল আৰু কাণ্ড ট্যানিন নামক এটি উপাদান সমৃদ্ধ, যাৰ কাঢ়া সেৱন কৰিলে মেলেৰিয়া পৰা ৰক্ষা পাব পাৰি৷  এই ফলক ভিটিলিগোৰ (vitiligo) চিকিৎসাৰ বাবেও ব্যবহৃত হয়। ইয়াৰ উপৰি, আয়ুৰ্বেদত বেলৰ প্ৰতিটো অংশ সাপৰ দংশনৰ চিকিৎসাত  ব্যবহাৰ কৰা হয়।  যি হওক, এই ক্ষেত্ৰত প্ৰথমে কোনো ডাক্তৰৰ লগত যোগাযোগ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।  থাই-ম্যানমাৰ অঞ্চলত প্ৰায়ে ডেঙ্গু আৰু ম্যালেৰিয়াত প্ৰচুৰ পৰিমাণে আক্ৰান্ত হয় আৰু গবেষণাত কোৱা হৈছে যে বেলৰ শাঁহ ত্বকত লগালেও মেলেৰিয়া প্ৰতিৰোধ কৰিব পৰা যায়।

গৰমত বেলৰ চৰবত বা ৰস খাওঁক- bel sharbat

বেলে শীতলতা প্ৰদান কৰে৷ গ্ৰীষ্মত বেলৰ ৰস বা চৰবত শৰীৰেৰ বাবেও খুব উপকাৰী। বেলে শৰীৰৰ তাপ হ্ৰাস কৰে আৰু আপোনাৰ শৰীৰক শীতল ৰখাত সহায়তা কৰে।  বেলৰ মাজত প্ৰচুৰ পৰিমাণে প্ৰটিন থাকে যি গ্ৰীষ্মকালত আপোনাৰ শক্তি বঢ়ায়।

বেলৰ সেৱন কিদৰে কৰিব? bel fruit uses in assamese

ফল হিচাবে সেৱন কৰিব পাৰে নতুবা পকা বেলৰ চৰবত বা ৰস তৈয়াৰ কৰি সেৱন কৰিব পাৰে৷

কেঁচা বেলৰ চাটনিও খাব পাৰে৷

বেলৰ পাত চালাদত দিও খাব পাৰে৷

বেল শুকোৱাই ইয়াৰ গুড়ি তৈয়াৰ কৰি গাখীৰ, মাখন নতুবা দৈনিক আহাৰত সংযোগ কৰিও খাব পাৰে৷

আশাঁ কৰো এই লিখনিৰ দ্বাৰা আপোনালোক উপকৃত হব৷ লগতে নিজৰ পৰিয়াল,বন্ধু বৰ্গক লিখনিটো Share কৰক যাতে তেওঁলোকেও ইয়াৰদ্বাৰা সুফল লাভ কৰিব পাৰে৷

মোৰ অন্য লিখনি পঢ়িবলৈ তললৈ এই পেজৰ অন্য শিতান চাব পাৰে৷ 

Facebook page –https://www.facebook.com/fitassam/ (দেহ,মন আৰু স্বাস্থ্য)

ধন্যবাদ ৷৷


Spread the love

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *