তুলসী গছৰ উপকাৰিতা- কেতিয়া খাব? কেনেদৰে খাব? – Tulsi leaves benefits, tulsi uses-in assamese

Spread the love

তুলসী গছক “বনৌষধিৰ ৰাণী” আৰু “জীৱনৰ বাবে অমৃত” বুলি কোৱা হয়। তুলসীক ইয়াৰ ঔষধী, ৰন্ধন আৰু আধ্যাত্মিক গুণাগুণৰ বাবে অন্যান্য বনৌষধিতকৈ উৎকৃষ্ট বুলি গণ্য কৰা হয়।

তুলসীৰ তিনিটা বেলেগ বেলেগ প্ৰকাৰ আছে। সেউজীয়া পাতযুক্ত ৰাম তুলসী, বেঙুনীয়া পাতৰ কৃষ্ণ তুলসী আৰু বনৰীয়া সেউজীয়া পাতৰ বনতুলসী। 

বৈদিক কালৰ পৰা ভাৰতত তুলসীৰ ব্যৱহাৰ হৈ আহিছে আৰু হিন্দু ধৰ্মত ইয়াক অতি পৱিত্ৰ বুলি গণ্য কৰা হৈছে। তুলসী উদ্ভিদৰ আকাৰ আৰু ৰং ভৌগোলিক অৱস্থান, বৰষুণ আৰু উদ্ভিদৰ প্ৰকাৰৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। তুলসী খাদ্যৰ পৰা ঔষধলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। চালাড আৰু চাটনিত তুলসীৰ সুগন্ধি আৰু তীক্ষ্ণ সোৱাদে মনক আকৰ্ষণ কৰে। তুলসীক প্ৰাচীন কালত বিশুদ্ধতাৰ প্ৰতীক হিচাপে গণ্য কৰা হৈছিল। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে তুলসী গছ ওচৰলৈ যোৱা আৰু ইয়াক শুঙিলে বিভিন্ন ধৰণৰ সংক্ৰমণ প্ৰতিহত হয়। ধৰ্মীয় গুৰুত্বৰ বাবে ইয়াক পবিত্ৰ তুলসী বুলিও জনা যায়। তুলসী আয়ুৰ্বেদত ইয়াৰ স্বাস্থ্যৰ লাভালাভৰ বাবে জনাজাত। তুলসীৰ anti-microbial, anti-inflammatory, anti-arthritis, liver-protecting, anti-diabetes, anti-asthma গুণাগুণ আছে।

তুলসী গছৰ কিছু তথ্যঃ Facts about Tulsi-in assamese

‣ (tulsi scientific name and uses) বৈজ্ঞানিক নাম Scientific name : Ocimum tenuiflorum (synonym Ocimum sanctum),

 ইংৰাজীত(tulsi in english) -Basil

‣ পৰিয়াল : Lamiaceae 

সংস্কৃত নাম : বিষ্ণুপ্ৰিয়, বৈষ্ণৱী, গৌৰী

অন্য নাম : ৰামা তুলসৰী, শ্যাম তুলসী

ভৌগোলিক বিৱৰণঃ  তুলসীৰ উৎপত্তি ভাৰতত হৈছিল কিন্তু মধ্য আফ্ৰিকাৰ পৰা দক্ষিণ পূব এছিয়াৰ ক্ৰান্তীয় অঞ্চলতো পোৱা যায়। 

আকৰ্ষণীয় তথ্য: বিজ্ঞানী আৰু পৰিৱেশবিদসকলে প্ৰদূষণ পৰিহাৰ কৰিবলৈ তাজমহলৰ চাৰিওফালে এক মিলিয়ন তুলসী উদ্ভিদ ৰোপণ কৰিছিল।

তুলসীৰ স্বাস্থ্য উপকাৰিতা-tulsi leaves benefits in assamese/ tulsi benefits

১) কাঁহৰ বাবে তুলসী- Tulsi for cough

তুলসী কাঁহৰ চিৰাপৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ উপাদান। কিন্তু চিৰাপ ক্ৰয় কৰাৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি ঘৰত তুলসী ঔষধ বনাব পাৰে যি সমানে কাৰ্যকৰী হ’ব। 

একাপ পানীত আঠখিলা তুলসী পাত (tulsi leaf) আৰু পাঁচটা লং যোগ দিয়ক আৰু দহ মিনিটৰ বাবে উতলাওক। আপুনি সোৱাদ অনুসৰি অলপ নিমখো যোগ দিব পাৰে। ইয়াক ঠাণ্ডা হবলৈ দিয়ক আৰু তাৰ পিছত কাহৰ পৰা সকাহ পাবলৈ ইয়াক পান কৰক।

– কাহৰ বাবে হোৱা ডিঙিৰ বিষৰ বাবে তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ সৈতে উতলোৱা পানীৰে গাৰ্গল কৰক। 

– ব্ৰংকাইটিছ (bronchitis) আৰু হাঁপানীৰ (asthma) দৰে অন্যান্য শ্বাস-প্ৰশ্বাসৰ সমস্যাৰ বাবেও তুলসী এক কাৰ্যকৰী চিকিৎসা ।

২) তুলসীৰ উপকাৰিতা চৰ্দি জ্বৰত- tulsi leaves benefits/tulsi for fever and cold 

জ্বৰ আৰু চৰ্দিৰ চিকিৎসাত তুলসীপাত ব্যৱহাৰ কৰক। ঠাণ্ডা আৰু জ্বৰ উপশম কৰৰ বাবে কিছু সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) চোবাওক । 

বৰষুণৰ বতৰত, মেলেৰিয়া আৰু ডেংগু জ্বৰ হোৱাৰ আশংকা থাকে। এই ক্ষেত্ৰত, তুলসী পাত (tulsi leaf) পানীত উতলোৱাৰ পিছত, কোমল তুলসী পাত (tulsi leaf) চোবাই খাব। ই আপোনাক এই ধৰণৰ জ্বৰৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব। 

তীব্ৰ জ্বৰত ভুগি থাকোঁতে, একাপ পানীত ইলাচী গুৰিৰে তুলসী পাত (tulsi leaf) উতলাওক আৰু এটি কাঢ়া বনাওক আৰু দিনত কেইবাবাৰো খাব। 

তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ ৰসে তীব্ৰ জ্বৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। লগতে, চৰ্দি জ্বৰত তুলসী, আদা, জালুক দিয়া গাখীৰ চাহ খালে যথেষ্ট সকাহ দিয়ে৷

৩) তুলসীয়ে চাপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰে-tulsi leaves benefits /Tulsi for stress relief 

তুলসী পাত (tulsi leaf) চাপ উপশম কৰে। বিভিন্ন অধ্যয়নে দেখুৱাইছে যে তুলসী পাত (tulsi leaf) চাপৰ(stress) বিৰুদ্ধে গুৰুত্বপূৰ্ণ সুৰক্ষা প্ৰদান কৰে। তুলসীয়ে শক্তি আৰু মনোযোগ বৃদ্ধি কৰাৰ বাবেও কাম কৰে, যাৰফলত চাপ উপশম হোৱাত সহায় হয়। তুলসীয়ে আপোনাৰ শৰীৰৰ অংশবোৰত ৰাসায়নিক চাপৰ পৰাও সুৰক্ষা দিয়ে। 

স্বাস্থ্য বিশেষজ্ঞসকলে চাপ সম্পৰ্কীয় ৰোগ প্ৰতিহত কৰিবলৈ দিনত দুবাৰকৈ 10 ৰ পৰা 12 খিলা তুলসী পাত (tulsi leaf) চোবাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে। দৈনিক তুলসীৰ পাত চোবালে আপোনাৰ তেজ বিশুদ্ধ হয়।

৪) তুলসীয়ে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি কৰে-tulsi leaves for immunity/tulsi leaves benefits

সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) নিয়মীয়াকৈ খালে আপোনাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী বৃদ্ধি হয়। শ্বাসতন্ত্ৰৰ বিকাৰৰ চিকিৎসাৰ বাবেও তুলসী ব্যৱহাৰ কৰা হয় – হাঁপানি (asthma) ইয়াৰ ভিতৰত এটা । ই ব্ৰংকাইটিছ আৰু হাঁওফাঁওৰ সংক্ৰমণৰ (bronchitis and lung infections) দৰে অন্যান্য সমস্যাৰ চিকিৎসা কৰাত সহায় কৰে, মুখ্যত যিসমূহ ৰোগ দুৰ্বল ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীৰ ফলত হয়।  অধ্যয়নে দেখুৱাইছে যে তুলসীৰ বিভিন্ন ৰাসায়নিক যৌগই শৰীৰত সংক্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়া এণ্টিবডীৰ (infection-fighting antibodies) উৎপাদন বিশ শতাংশলৈকে বৃদ্ধি কৰে। সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফলাফলৰ বাবে, শুকান তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ সলনি সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) ব্যৱহাৰ কৰিব।

৫) তুলসীৰ উপকাৰিতা চকুৰ বাবে – Tulsi for eyes/tulsi leaves benefits

100 গ্ৰাম সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) দৈনিক Vitamin-A ৰ সঠিক পালি দিয়ে। ভিটামিন এ-ৰ antioxidant গুণ আছে আৰু স্বাস্থ্যকৰ দৃষ্টিশক্তিৰ বাবে অত্যাৱশ্যকীয়। সতেজ তুলসীৰ ৰস (tulsi extract) চকুৰ প্ৰদাহ আৰু কুকুৰীকণা ৰোগৰ (night blindness) বাবে ভাল যি সাধাৰণতে ভিটামিন এ-ৰ অভাৱৰ ফলত হয়। 

চকুৰ প্ৰদাহৰ বাবে, প্ৰতিদিনে শুবলৈ যোৱাৰ আগতে প্ৰভাৱিত চকুত দুই টোপাল ক’লা তুলসীৰ ৰস দিয়ক। 

– তুলসী নিষ্কাশন (Basil Extracts) বনোৱা পদ্ধতি অতি সহজ। কিছু তুলসী পাত (tulsi leaf) গৰম পানীত ৰাখক আৰু পাঁচৰ পৰা দহ মিনিটৰ বাবে ঢাকি দিয়ক, তাৰ পিছত চেকি লওক৷

৬) দাঁত আৰু আলুৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে তুলসীৰ ঔষধি গুণাগুণ – Tulsi for oral health/tulsi leaves benefits

তুলসী দাত আৰু আলুৰ স্বাস্থ্যৰ বাবেও ভাল। ই উশাহৰ দুৰ্গন্ধ, পাইৰিয়া (pyorrhea আৰু অন্যান্য বিভিন্ন আলুৰ ৰোগৰ সৈতে যুঁজ দিয়াত সহায় কৰে। ইয়াৰ গুণাগুণৰ বাবে আলুবোৰ শক্তিশালী কৰে। অৱশ্যে, তুলসীত পাৰা (Mercury)ৰ দৰে কিছুমান উপাদান থাকে য’ত সমৃদ্ধ বীজাণুনাশক (germicidal properties) গুণ আছে  যি দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে পোনপটীয়া সংস্পৰ্শত থাকিলে দাঁতৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ’ব পাৰে। 

কিছু সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) ৰ’দত এদিন বা দুদিনৰ বাবে ৰাখক। পাতবোৰ শুকাই যোৱাৰ পিছত, পাউডাৰ  বনাওক (dried basil uses)আৰু ইয়াক আপোনাৰ দাঁত ব্ৰাছ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰক। 

আপুনি সৰিয়হৰ তেলৰ সৈতে এই পাউডাৰ মিহলি কৰি এটা প্ৰাকৃতিক টুথপেষ্টও বনাব পাৰে। আপুনি উশাহৰ দুৰ্গন্ধৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ আপোনাৰ আলু মালিচ কৰাৰ বাবেও ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

৬) তুলসীৰ উপকাৰিতা চালৰ বাবে -benefits of basil leaves for skin /tulsi leaves benefits

এই ভেষজে শালমইনা(acne) প্ৰতিৰোধ কৰে আৰু শালমইনাৰ ঘাঁৰ আৰোগ্য প্ৰক্ৰিয়া দ্ৰুত কৰে। সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ ৰসে ছালৰ পৰা বেক্টেৰিয়া আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে যি হৈছে ছালৰ বীজাণু (skin pores) বন্ধ হোৱা আৰু শালমইনা হোৱাৰ মুখ্য কাৰণ। যদি আপোনাৰ ইতিমধ্যে ব্ৰণ আছে, বেক্টেৰিয়া ধ্বংস কৰিবলৈ প্ৰভাৱিত স্থানত তুলসীৰ ৰস প্ৰয়োগ কৰক। ছালৰ অন্যান্য সমস্যা যেনে herpes, psoriasis আৰু পোক-পতংগৰ কামোৰৰ চিকিৎসাৰ বাবেও তুলসী ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। 

সতেজ তুলসীৰ ৰসে ছালৰ প্ৰদাহ আৰু জ্বলা-পোৰা হ্ৰাস কৰে আৰু ইয়াক সকাহ দিয়ে। ই আপোনাৰ ছাল কোমল আৰু স্বাস্থ্যৱান কৰি তুলে।

৭) ছালৰ সংক্ৰমণৰ বাবে তুলসীৰ উপকাৰিতা – Basil for Skin Infection/tulsi leaves benefits

তুলসীৰ এণ্টিবায়টিক গুণো (antibiotic properties) আছে যি সংক্ৰমণৰ চিকিৎসাত সহায় কৰে। তুলসীপাতৰ ফলত বেক্টেৰিয়াৰ বিকাশ প্ৰতিহত হয় । 

তিল তেলৰ সৈতে 250 গ্ৰাম তুলসী পাত (tulsi leaf) সমান পৰিমাণে গুৰি কৰক আৰু সেইখিনি উতলাওক, খজুৱতি (itching) হোৱা সংক্ৰমণৰ চিকিৎসাত সহায় কৰাৰ এক সৰল উপায়। 

তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ লগত নেমুৰ ৰস সমান পৰিমাণে মিহলি কৰক, এই মিশ্ৰণে herpes চিকিৎসাত সহায় কৰে । 

আপুনি বেচনৰ সৈতে তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ পেষ্ট (পানীৰ সৈতে মিহলি) বনাব পাৰে আৰু ছাল পৰিষ্কাৰ ৰাখিবলৈ ইয়াক ছালত প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। এই পেষ্টটো প্ৰয়োগ কৰিলে ছাল স্বাস্থ্যৱান হয়।

৮) তুলসী চাহে কৰে মুৰৰ বিষৰ নিৰাময় – Tulsi for headache /tulsi leaves benefits

তুলসী মুৰৰ বিষৰ বাবে এটা ভাল ঔষধ কিয়নো ই পেশীবোৰ শিথিল কৰে। 

কপালত তুলসী আৰু চন্দনকাঠৰ পেষ্ট প্ৰয়োগ কৰিলে লগে লগে টান পেশীৰ ফলত হোৱা চাপ আৰু বিষৰ পৰা সকাহ দিয়ে। বৈকল্পিকভাৱে, আপুনি দিনত দুবাৰকৈ তুলসী চাহ খাব পাৰে।  

(how to make basil tea)

তুলসী চাহ বনাবলৈ, একাপ উতলা পানীত অলপ সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) দিয়ক আৰু কেইমিনিটমানৰ বাবে এৰি দিয়ক। তাৰ পিছত চাহখিনি চেকি লওক। আপুনি ইচ্ছা কৰিলে লগত চাহপাত আৰু গুৰ যোগ কৰিব পাৰে৷ আৰামেৰে এই চাহ খাব আৰু আপোনাৰ মুৰৰ বিষ (headache) লাহে লাহে নাইকিয়া হ’ব । 

মৃদু মুৰৰ বিষৰ(mild headache) বাবে, আপুনি কিছুমান সতেজ তুলসীৰ পাত চোবায় বা বিশুদ্ধ তুলসী তেলেৰে আপোনাৰ মুৰটো মালিচ কৰিব পাৰে ৷

৯) পেটৰ বিষৰ বাবে তুলসীৰ ঔষধি গুণাগুণ – Tulsi for stomach ache /tulsi leaves benefits

তুলসী আপোনাৰ পাচন তন্ত্ৰৰ বাবেও ভাল। আপুনি ইয়াৰ পাতৰ পৰা তুলসীৰ ৰস উলিয়াব পাৰে আৰু পেটৰ বিষ বা ক্ৰেম্পৰ (stomach ache or cramps) চিকিৎসাৰ বাবে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। 

সমান পৰিমাণৰ আদাৰ ৰসৰ সৈতে এক চামুচ তুলসীৰ ৰস মিহলি কৰক আৰু পেটৰ বিষ হ্ৰাস কৰিবলৈ লগে লগে ব্যৱহাৰ কৰক । ইয়াৰ উপৰিও, পাকস্থলী সম্পৰ্কীয় অন্যান্য সচৰাচৰ সমস্যা যেনে কোষ্ঠকাঠিন্য, বদহজম, হেমৰইড, এচিডিটি বা ঋতুস্ৰাৱজনিত বিষ (constipation, indigestion, hemorrhoids, acidity or menstrual pain)

আদিৰ ক্ষেত্ৰত উপকাৰী। ঋতুস্ৰাৱৰ বিষ হ্ৰাস কৰিবলৈ আপুনি তুলসী চাহ ও খাব পাৰে।

১০) কৰ্কট ৰোগৰ বাবে তুলসী খোৱাৰ উপকাৰিতা – Basils leaves for Cancer/tulsi leaves benefits

Nutrition and Cancer ত প্ৰকাশিত এক ক্লিনিকেল অধ্যয়নে (clinical study) দেখুৱাইছে যে তুলসীত phytochemicals থাকে যি skin cancer, liver cancer, oral cancer, আৰু lung cancer প্ৰাকৃতিকভাৱে প্ৰতিৰোধ কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। তুলসীয়ে এণ্টিঅক্সিডেণ্ট কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি কৰে আৰু কৰ্কট ৰোগৰ টিউমাৰ বিয়পোৱা প্ৰতিহত কৰে।

১১) তুলসী পাত (tulsi leaf) উপকাৰিতা বৃক্কৰ পাথৰৰ চিকিৎসাত  – Tulsi for kidney stones/tulsi leaves benefits

বৃক্কৰ কাৰ্যপ্ৰণালীৰ ওপৰত তুলসীৰ শক্তিশালী প্ৰভাৱ আছে। তুলসীয়ে detoxifier আৰু মৃদু মূত্ৰনাশক হোৱাৰ বাবে শৰীৰত ইউৰিক এচিডৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে । তুলসীয়ে প্ৰস্ৰাৱৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি জৰিয়তে বৃক্ক পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰে। 

বৃক্কৰ (kidney) সামগ্ৰিক কাৰ্যপ্ৰণালী উন্নত কৰিবলৈ, খালী পেটত পানীৰ লগত পাঁচৰ পৰা ছয়খিলা সতেজ তুলসী পাত (tulsi leaf) খাব। 

যদি আপোনাৰ kidney stones আছে, সতেজ তুলসীৰ ৰসৰ লগত সম পৰিমাণৰ মৌ মিহলি কৰক। ইয়াক প্ৰতিদিনে পাঁচৰ পৰা ছয় মাহৰ বাবে সেৱন কৰক। ই মূত্ৰনলীৰ পৰা বৃক্কৰ পাথৰ আঁতৰ কৰাত সহায় কৰিব ।

তুলসী খোৱাৰ সঠিক পদ্ধতি –  

আপুনি বিভিন্ন ধৰণে তুলসীপাত খাব পাৰে। আপুনি তুলসীৰ পাত কেঁচা কৈ চোবাব পাৰে নতুবা তুলসীৰ পাত শুকুৱাই লব পাৰে ৷ প্ৰয়োজনসাপেক্ষে চাহ বনাব পাৰে । তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ চাহ এই ভেষজবিধৰ আটাইতকৈ সচৰাচৰ আৰু জনপ্ৰিয় ব্যৱহাৰ। উতলা পানীত 2-3 চাহ চামুচ তুলসী পাত (tulsi leaf)ৰ গুৰি দিয়ক আৰু ইয়াক 5-6 মিনিটৰ বাবে উতলাওক। তাৰ পিছত এই চাহ খাওক।(basil tea benefits)

তুলসীৰ অসুবিধাসমূহ – Basil Side Effects/What are the side effects of basil?

তুলসীয়ে আমাৰ শৰীৰত তেজ পাতল কৰে আৰু সেয়েহে তেজ গোট মৰা প্ৰতিহত কৰা ঔষধৰ (medicines that prevent blood clotting)খালে ইয়াক গ্ৰহণ কৰিব নালাগে । 

যদি diabetes বা hypoglycemia থকা লোকসকলে ঔষধ গ্ৰহণ কৰি তুলসী সেৱন কৰে, তেন্তে তেওঁলোকৰ ৰক্ত শৰ্কৰা যথেষ্ট হ্ৰাস হ’ব পাৰে। 

গৰ্ভাৱস্থাৰ সময়ত অত্যাধিক পৰিমাণৰ তুলসীৰ ফলত জৰায়ুৰ সংকোচন( uterine contraction) আৰু menstruation হ’ব পাৰে। মহিলাসকলে ইয়াৰ ব্যৱহাৰ বিশেষকৈ প্ৰথম তিনিমাহত (first trimester) পৰিহাৰ কৰিব লাগে। স্তন্যপান কৰাই থকা মাতৃসকলৰ বিষয়ে কোনো নিৰ্দিষ্ট তথ্য নাই, কিন্তু সুৰক্ষাৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা স্তন্যপান কৰোৱাৰ সময়ত তুলসী ব্যৱহাৰ কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

আদা তুলসী চাহ অধিক পৰিমাণে খালে বুকুজ্বলা, অম্লতা আৰু পেটৰ জ্বলা-পোৰা হ’ব পাৰে । 

তুলসী খোৱাৰ সঠিক সময়

তুলসীৰ সেৱন আপোনাৰ ৰুটিনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। তুলসী কেতিয়া খাব লাগে সেয়াও নিৰ্ভৰ কৰে আপুনি ইয়াক কিয় ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে তাৰ ওপৰতো নিৰ্ভৰ কৰে। তুলসী সাধাৰণতে ৰাতিপুৱা খালী পেটত খাবলৈ কোৱা হয়। কিন্তু যদি আপোনাৰ গেচৰ সমস্যা হয়, আপুনি খোৱাৰ পিছতো ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে, ই খাদ্য হজম কৰাত সহায় কৰে। 

তুলসীৰ প্ৰকৃতি – 

তুলসী প্ৰকৃতি গৰম সেয়েহে ইয়াক শীতকালত খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। তুলসীক গ্ৰীষ্মকালতো খাব পাৰি কিন্তু ইয়াক অধিক ব্যৱহাৰ কৰিলে আপোনাৰ কিছু সমস্যা হ’ব পাৰে।

আমি আশা কৰোঁ যে এই প্ৰবন্ধটো  আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হব  আৰু এই প্ৰবন্ধত দিয়া তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি আপুনি নিজকে আৰু আপোনাৰ প্ৰিয়জনক সুৰক্ষা দিবলৈ সক্ষম হ’ব।

যদি আপুনি বা আপোনাৰ পৰিচিত কোনোবাই স্বাস্থ্য ৰোগ আৰু চিকিৎসাৰ সম্ভাৱ্য পদ্ধতিৰ বিষয়ে অধিক জানিব বিচাৰে, তেন্তে তেওঁ +91 99543 34934 ত ৱাটচআপ্ নতুবা ফনৰ দ্বাৰা বিনামূলীয়া পৰামৰ্শ বিচাৰিব পাৰে।


Spread the love

Mitali Saikia

Mrs. Mitali Saikia is the founder, Author of Fitassam. Around 85% of the content lives on this website is written and created by Mitali Saikia. Mitali Saikia has been working as a freelance writer on health, parenting, self-improvement, etc. In Dec 2019, She has founded the Fitassam website to help other practitioners of alternative medicine, authors, and people by sharing his knowledge, expertise, and clinical experience.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *